FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwierzyniec - Sklep Zoologiczny - Grabowscy
Autor Wiadomość
Ocia-w 

Wysłany: 2016-03-12, 19:02   Zwierzyniec - Sklep Zoologiczny - Grabowscy

Zasadniczo to temat bardziej dotyczy żwirku zakupionego w sklepie.
(PODŁOŻE do uprawy roślin wodnych Firma "ETNA" 58-080 Nowa wieś Kącka 601873271)
Przeszło miesiąc temu kupiliśmy w tym sklepie żwirek, wg Pani sprzedającej - wulkaniczny, cena 6zł za 2kg paczki.
Akwarium wyszorowane, woda z kranu (zawsze tak robiliśmy), na następny dzień roślinki, żwirek filterek zewnętrzny, po kilku dniach zwierzaki, tj krewetki redki 5 szt (jedna padła) za następne kilka dni helenki i kiryski pigmeje, filtrująca moluccensis. Helenki w ciągu kilku godzin przestały się poruszać, wyciągnęłam do słoika, do wody z filtra odstanej, ale już im nie pomogło, kiryski były niemrawe.
Wycieczka do zoologika, pogadać, podsumowując: żwirek jest ekstra, jest to żwir wulkaniczny, ale ostatnio jeden klient mówił ze badał wodę z kranu i jest w niej tyyyylle metali ciężkich..."
No ok, całość wody wylana, nowa przepuszczana przez filtr węglowy, z rybkami lepiej, ale niestety przez to wszystko załapały kulorzeska, niestety wszystkie kiryski padły, została jedna redka i filtrująca. Po tygodniu dokupiliśmy redek, dwie padły na dzień dobry, reszta przeszła wylinkę, pomyślałam ze problem z wylinieniem.
Po ok dwóch tygodniach kupiliśmy małe kiryski spiżowe, oraz synek zażyczył sobie molinezje czarne i ampularie. Dokupiliśmy też paczkę żwirka.
I powtórka z rozrywki, ampułki po 10 minutach zamkniete, towarzystwo niemrawe, redki dalej łażą. Ponieważ zachowałam tym razem opakowanie ze żwirka, starałam sie coś o nim znaleźć, niestety zero opisów, a więc telefon z opakowania.
Pan udzielił informacji że nie wie czy to podłoże nadaje się do akwarium, ale napewno nie do paletek bo są delikatne a wogóle to nie jest to podłoże naturalne tylko spiek i guma.
Obecnie jest już jakiś czas po kolejnym restarcie akwarium i oczywiście zmianie żwirka, zwierzaki wkońcu funkcjonują jak należy a roślinki zaczęły rosnąć.
Żwirek dzisiaj wrócił do sklepu, (odwiózł mąż) Pan podobno był zaskoczony rewelacjami i ponoć wykonał telefon do pośrednika ze nie chce więcej takiego żwirka.
Jak sytuacja od strony sklepu wygląda nie wiem, może właściciel był faktycznie nieświadomy, ale moim zdaniem jeśli się już czymś handluje to powinno sie posiadać rzetelne informacje na temat sprzedawanego towaru, bo naprawdę szkoda tych wszystkich zwierzątek które przez niego się męczyły i padły.

Kuba 

Wysłany: 2018-07-27, 12:29   

Czy ktoś się orientuje czy ten sklep został gdzieś przeniesiony czy zamknięty ? Ewentualnie gdzie kupię żywy pokarm dla ryb i nie chodzi mi o ochotkę tylko coś typu artemia, oczlik czy dafnia.

Harek 

Wysłany: 2018-07-27, 16:57   

Ja ostatnio żywy pokarm kupowałem w Radomsku. W Czwie nie znalazłem. U Adamiaka dostawa co Piątek. Ja pojechałem w Sobotę...

Kuba 

Wysłany: 2018-07-29, 08:55   

No średnio mi się chce jechać aż do Radomska bo w tamtą stronę nie jeżdżę

Harek 

Wysłany: 2018-07-29, 13:29   

Jedź na wycieczkę :P Zobaczysz jak tam idzie budowa A1 :P Postoisz w korku, powdychasz spaliny :P

Ja mam tylko doniczkowca...założyłem hodowlę i powoli się rozrasta...

Kuba 

Wysłany: 2018-07-30, 08:45   

Ja mam niby wazonkowca, ale trochę mało.

marutti 

Wysłany: 2018-08-11, 20:31   

Przeniesiony do wieżowca w pobliżu budynku gdzie kiedyś mieściła się biblioteka muzyczna. Obok sklepu jest firma ubezpieczeniowa. W tym miejscu kiedyś też był zoologiczny, w którym można było kupić węże i inne gady.

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-08-12, 10:00   

Masz na myśli sklep , który kiedyś w tym wieżowcu prowadził Przemek.

marutti 

Wysłany: 2018-08-12, 14:32   

Tak jest to w tym samym miejscu. On miał pyszczaki i różne gady.

Kuba 

Wysłany: 2018-08-21, 19:10   

marutti, dzięki wielkie. Będę musiał podjechać i zobaczyć.

Odpowiedz do tematu