FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptasznik kędzierzawy (Brachypelma albopilosum)
Autor Wiadomość
aXe12344 

Wysłany: 2013-05-22, 22:19   Ptasznik kędzierzawy (Brachypelma albopilosum)

Witam. Oto mój mały pupilek, którym chciałbym się troszeczkę pochwalić. Jest to ptasznik kędzierzawy L7 (niedługo przechodzi na L8) właśnie zrobiłem mu na nowo domek i przyzwyczaja się do niego dlatego na zdjęciu jest troszkę schowany. Pochwalcie się swoimi pajęczakami, z chęcią wymienię się informacjami, doświadczeniami na temat tych wspaniałych zwierzątek.

Ostatnio zmieniony przez aXe12344 2013-06-01, 22:44, w całości zmieniany 5 razy  

Futrzak

Wysłany: 2013-05-23, 20:53   

che che...w końcu...

Ładny kędziorek...jakieś dalsze plany?

aXe12344 

Wysłany: 2013-05-23, 21:59   

Dalsze plany, tzn. o co dokładnie chodzi, określ się ;d Pochwal się swoimi okazami bo też jestem ciekawy co tam trzymasz ;)

Futrzak

Wysłany: 2013-05-24, 21:42   

Kilka sztuk mam...parka boehmei, coś tam podziemnego...nadrzewnego...kilka skorpków, pluskwiaki, kilka wężyków...

Może głupio to brzmi...nie mam aparatu, żadnego...ale obiecuję...na przyszły wekend będą foty...cos wymyślę...zresztą, czekam na odpowiedź w sprawie 2 węży...jeśli się z gościem co do ceny dogadam...to w poniedziałek kierunek Kielce...i będzie co pstrykać...wreszcie będzie cuś ponad 2 metry 8-)

A plany...wiadomo...też zacząłem od 1 pająka...a potem...jakoś to lawinowo pędzi...więc pytam co dalej...mój drugi pająk to była poe :P

aXe12344 

Wysłany: 2013-05-24, 22:37   

To widzę ładnie się rozpędziłeś jeśli zaczynałeś na 1 pajączku :) To mój drugi pająk pierwszy to był ptasznik białokolanowy, ale musiałem go sprzedać, iż rodzice nie pozwolili mi go trzymać. Teraz przekonałem ich do pajączka i na razie chcę tego wychować jak najdłużej i nauczyć się na nim wszystkiego co potrzebne do bardziej wymagających pająków. Kumpel ma na sprzedaż B.Angustu L3 i 6 B.Smithi L7, zastanawiam się właśnie nad tym b.Smithi, ale zobaczy się. Myślałem też nad wężami i skorpionami, ale na razie wole się w to nie bawić, jak coś to jaszczurkę będę kupował ale to gdzieś za pół roku. Z niecierpliwieniem czekam na zdjęcia Twoich okazów, zrób im taki pokoik (temat) jak ja zrobiłem swojemu pupilowi.

Pozdrawiam aXe.

Futrzak

Wysłany: 2013-05-25, 11:38   

To może nie do końca tak...zaczynałem jako dzieciak od patyczaków i straszyków...później była przerwa...i para zbożówek...potem był 1 pająk...dokładnie jak u Ciebie, brachypelma, tyle ze boehmei...ładna...ale taka krowa...wolna, łagodna, słabo jadowita....idealna na początek, ale na dłuższą metę nudna 8-)

Później były następne, poe ornata, pederseni, ...avi wersicolor, trochę podziemnych:epheobupus murinus, haplopelmy...i jakieś tam jeszcze inne sie pałętają ;)

Potem skorpionki...no tu niestety jest problem znaczny z prawem, te najciekawsze są na zakazie...więc pominę gatunki...

No i węże...zbożówki są nadal...co roku mam młode, Ostatnio doszła para boa madagaskarskich Acrantophis dumerilli, są po kopulacjach...więc może coś na jesień będzie...
do tego jest samica boa kahl albino...no i własnie jestem w trakcie negocjacji...ale wszystko idzie ku dobremu...i chyba w poniedziałek przywiozę z Kielc samca kahl albino, co prawda podrostek 90 cm, ale do wiosny go dofutruję ;) i samica 2,3m het kahl albino.

Zapomniałbym...jeszcze mam pytona regiusa...samicę...niejadek...ciężka sprawa.

Zapomniałbym...z robali mam jeszcze 2 gatunki pluskwiaków, no i własną karmówkę, czyli karaczany argentyńskie, tureckie, szare, drewnojady i mącznika.

A do tego żaba rogata...słodziutka :!:

Oprócz tego mam swoją "niewielka" hodowlę szczurów i mastomys..."kilka " sztuk tam sobie biega :P

aXe, ile masz lat, bo nie masz w profilu...co do rodziców...moja przygoda z terrarystyką (nie licząc patyczaków) zaczęła się dopiero po ślubie ;)

i pamiętaj, jeśli myślisz o wężach...szukaj żony która zgodzi się na szczury w zamrażarce...inaczej będzie ciężko. :lol:

aXe12344 

Wysłany: 2013-05-26, 08:40   

Widzę, ładną hodowle masz w domku, o takim szerokim rozbudowaniu swoich umiejętności jeszcze nie myślałem, ale jeśli będę myślał nad wężem to widzę, że można się zgłosić do Ciebie o pomoc i doradzenie co i jak.. Mam 17 lat, na razie nie myślę o żadnym ślubie więc jest lajcik, zawsze można sobie kupić oddzielną zamrażarkę na tego typu rzeczy. Czekam na zdjęcia :D

aXe12344 

Wysłany: 2013-06-26, 14:26   

Pająk dziś wyliniał na L8 :)

hesus 

Wysłany: 2013-06-26, 17:38   

Ja mam chromke l6, jest to mój pierwszy ptasznik, w ogóle to ciekawie się zaczęło najpierw przez ponad rok miałem parkę karaczanów argentyński, no oczywiście przestały mi wystarczać i zakupiłem chromkę, później dokupiłem karaczanów u futrzaka i pupile przerodziły się w karmę :) A poza tym chyba w 2 klasie miałem 2 samice straszyków...

skorpionka123 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-10-04, 13:01   

To pajączek (jeden z wieku) mojego bratanka:)

hesus 

Wysłany: 2013-10-13, 00:03   

Przypomina brachypelme boehmei :)

KiSzKa 
brak

Wysłany: 2013-11-15, 19:47   

Witam również posiadam kilka ciekawych gatunków, głównie są to poe i avi.
Niestety nie mogę więcej fotek dodać, a było by co oglądać.

Avicularia laeta

Acanthoscurria geniculata

KiSzKa 
brak

Wysłany: 2013-11-15, 21:12   reszta okazów

Avicularia metallica

Avicularia purpurea

Avicularia versicolor

Brachypelma boehmei

Brachypelma vagans

Haplopelma Lividum

Poecilotheria regalis

Poecilotheria rufilata

Poecilotheria striata

Psalmopoeus cambridgei

Pterinochilus murinus

KiSzKa 
brak

Wysłany: 2013-11-15, 22:46   

Raczej jak można takich zwierzaków nie trzymać :P . Również posiadacie pająki w domach, wystarczy spojrzeć za szafę, komode czy inny mebel :P

skorpionka123 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-11-19, 15:37   

Bardzo ładne!!!

Odpowiedz do tematu