FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cichy filtr kubełkowy do zbiornika 260 l, HW-304 za głośny
Autor Wiadomość
igorko 

Wysłany: 2021-04-02, 11:51   Cichy filtr kubełkowy do zbiornika 260 l, HW-304 za głośny

Mam filtr HW-304A z prefiltrem HW-603A. Niestety jest on głośny, słychać monotonne buczenie silnika (filtr jest odpowietrzony, wirnik poprawnie pracuje). Nie jest to wada fabryczna, ten typ tak ma. Akwarium stoi w salonie i żona robi mi piekło, że nie da się spokojnie posiedzieć, poczytać książki itp. Moim zdaniem nie jest tak źle, ale rzeczywiście ciszy to nie ma.
Teraz pytanie - jaki model filtra kubełkowego moglibyście polecić do akwarium Glossy 260 l. aby był CICHY, niesłyszalny (akwarium Ameryka południowa, planowany skład: skalary, neony, tetry, pielęgniczki, kirysy, otoski itp, sporo roślin, choć nie jest to akwarium roślinne). Zastanawiam się nad Ultramaksem 1500 lub 2000. Czy będzie cichy?

Daro 
Darek

Wysłany: 2021-04-02, 12:08   

Można zainwestować w Ultramaxa 1500 lub 2000 są dość ciche tak samo jak ich poprzednicy czyli Unimaxy . Dodatkowo możesz postawić filtr na elastycznej podkładce , a nawet wykleić szafkę od środka specjalną gąbką lub matą akustyczną taką jakie stosuje się do wygłuszania samochodów jeśli żona jest bardzo przewrażliwiona i czasami szuka dziury w całym :)

igorko 

Wysłany: 2021-04-02, 12:23   

Próbowałem różnych rzeczy, wkładałem kubeł do kartonu i do środka wytłaczanki jajek, przykrywałem kocami i poduszkami - niewiele to dawało. Odkryty filtr - 65 dB w szafce, przed zamkniętą szafką 47 dB, przykryty o 2 dB mniej (pomiary robione programem na smartfonie).
Masz doświadczenia z Ultramaksami? który lepiej do takiego akwarium?

igorko 

Wysłany: 2021-04-02, 14:43   

a może JBL E1502 Greenline, podobna cena

Daro 
Darek

Wysłany: 2021-04-05, 11:41   

Do tego akwarium które masz wystarczy w zupełności Ultramax 1500 , ma dosyć dobry przepływ i dużą pojemność mediów filtracyjnych plus ciekawie rozwiązany prefiltr . Ma niewielki pobór prądu jak na ta wielkość i naprawdę jest cichy . poprzednie wersje miały pewne problemy , ale producent to juz jak twierdzi wyeliminował .
Co do filtrów HW , który jeden z modeli masz to jest to bardziej jakość i kultura pracy godna kombajnu na polu , a nie filtra akwarystycznego . Te filtry to generalnie chińszczyzna , która ma dosyć niską cenę , wysokie koszty eksploatacji ( prąd ) a jakość to przypadek indywidualny dla tej czy innej sztuki filtra . Nie dziw się więc że nie możesz sobie poradzić z wyciszeniem go , bo to trudny pacjent . :D

igorko 

Wysłany: 2021-04-05, 12:17   

Jeszcze mam prefiltr do uciągnięcia. Na razie skłaniam się ku Aquaelowi, ale nie Ultramax tylko wynalazłem AQUAEL ULTRA FILTER 1400, bardziej mi podchodzi, większy, wydajność podobna jak 1500 i piszą że bardzo cichy.
W pierwszej kolejności wymienię wirnik w tym badziewiu HW, jak nie pomoże to kupię nowy filtr, a HW będzie w garażu czekał jako zapasowy gdyby główny następny awarii.

Daro 
Darek

Wysłany: 2021-04-05, 21:54   

Znajdź sobie model w ofercie Aquaela , który Tobie odpowiada . To dobre filtry więc myślę że będziesz zadowolony z walorów eksploatacyjnych .

igorko 

Wysłany: 2021-04-05, 22:38   

Najważniejsza jest cicha praca, a kupując przez Internet nie sprawdzę tego, pozostaje zakup z ciemno.

Ainodek 
Kamil

Wysłany: 2021-04-07, 16:28   

Wątpię, żeby któryś ze sklepów stacjonarnych dał sprawdzić jak działa filtr przed zakupem :) Tak w ciemno i tak w ciemno ;)

BasiaB 

Wysłany: 2021-04-13, 17:28   

A ja mogę polecić filtr ikola 450 (taki zielony bez pompki ) U mnie parę lat pracuje jest cichy, pojemny i nie do zdarcia. Z deszczownicą może pracować w 200l.

igorko 

Wysłany: 2021-05-19, 21:12   

Jakiś czas temu problem został rozwiązany, więc wypada napisać jak to się zakończyło.
Z HW-304 nie dało się dojść do porozumienia - zmiany wirnika, ośki mało dawały, cały czas filtr terkotał jak traktor. W końcu zwróciłem go do sklepu (na szczęście sprzedawca przyjął sprzęt odliczając coś za zużyte materiały).
Później kupiłem AQUAEL ULTRA FILTER 1400 i... znowu buczenie, nie tak głośne jak w HW-304 ale nie mniej dokuczliwe. Z aquaela przysłali nowy wirnik, troszeczkę lepiej, ale niewiele. Już była koncepcja, że wymienią pokrywę z silnikiem, jednak przed tym postanowili wysłać jeszcze jeden wirnik, ale z ośką. Po zmianie wreszcie przestało buczeć, tylko lekki szum wirnika (bardzo przyjemny w porównaniu z wcześniejszym buczeniem).
Tak więc podsumowując:
- HW-304 szajs jakich mało, odradzam ten badziew,
- w Aquaelu okazało się, że buczenie powodowała wadliwa ośka wirnika. Po jej wymianie nastała upragniona cisza.

Odpowiedz do tematu