FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam ROŚLINY
Autor Wiadomość
wawrzonek 

Wysłany: 2019-12-31, 16:29   

Witam serdecznie
Zostały jedynie mchy Christmass Moss i Flame moss
Reszta roślin sprzedana, a kolejne cięcie pod koniec stycznia zarezerwowane.
Pozdrawiam Adam

wawrzonek 

Wysłany: 2020-02-08, 12:26   

Witam serdecznie.
W niedzielę porządne sprzątanie i przycinka w szkiełku. ZAPRASZAM bo warto
Gdyby kogoś cos interesowlo z listy moich roślin to zapraszam i czekam na kontakt.
Ilości i przykładowe ceny poniżej. Roślinki bez cen - do ustalenia w zależności co będzie dobierane.

mech christmass moss - ile dusza zapragnie - mega porcja 5,00
mech flame moss - ile dusza zapragnie - mega porcja 8,00
mech phoenix moss - ile dusza zapragnie - mega porcja 10,00
mech cameroon moss - jeśli ktoś potrzebuje cos się tam znajdzie :mrgreen:
P.S. - nie pytajcie o ilości gałązek :D bo to nie jak z aukcji - to nie 10 czy 100 tylko x100

mini pelia - różne wielkości - 8,00 do 10,00

będę tez przycinał
pogostemon helferi - tak do 20 sadzonek - 1,00 / szt.
Hydrocotyle tripartita sp. Japan - mega spora ładna kępka
Murdannia keisak - tak do 10-15 sadzonek
Nyphoides hydrophylla Taiwan - tak z 5-10 sadzonek
Hedyotis salzmanii
Polygonum red sp Kawagoeanum
Ranunculus inundatus
Staurogyne Repens

pozdrawiam Adam

wawrzonek 

Wysłany: 2020-02-09, 07:30   

Witam serdecznie
Ogłoszenie nieaktualne, przesadziłem z źelazem i się lekko zagloniło nitkami, a takich roślin nie sprzedałbym nikomu, więc do zobaczenia za 3 tygodnie
Pozdrawiam Adam

Daro 
Darek

Wysłany: 2020-02-10, 00:43   

Adaś ... Coś Ty tam narozrabiał w akwarium :?: :plask: Jaki poziom Fe osiągnąłeś ? Pytam z ciekawości .

wawrzonek 

Wysłany: 2020-02-10, 19:56   

Witaj Darek
Zaczęło się niewinnie, ale na własne życzenie splot wielu czynników. Świetny poradnik dla tych co chcą karmić krewetki naturalnymi glonkami :mrgreen: Po kolei:

Od dłuższego czasu zaobserwowane potężne niedobory pierwiastków niemobilnych, nierozwinięte stożki, martwice stożków nowych odrostów (przy K 50-60 ppm, bo te testy takie na oko :P ) szczególnie moje ukochane rotale i odbarwianie sie na biało Heteranthery i Hydrocotyli sp. Japan. Obstawiałem NO3 i źelazo. U mnie No3 na poziomie 20 ppm i nawet deko więcej - więc zostało tylko Fe. Testy z 02,02,2020 pH 6,81 KH 6 GH 16 NO3 20 PO4 1,5 Mg 21 Ca 80 K 50-60 Fe std niewykrywalne przewodność 571 Co2 28,5 (wg kalkulatora)

I teraz masa błędów:
środa - porządne porządkowanie szkiełka 2/3 akwarium rośliny wyjęte, podłoże odmulone (przynajmniej tak mi się wydawało) i ponowne zasadzenie + 0,5 ppm Fe
czwartek poszło kolejne 0,5 ppm mikro oczywiście z Fe
piątek do południa (miałem 2 zmiany) nic nie wskazywało że będzie źle, wręcz hydrocotyla i heteranthera nabrała koloru więc po powrocie do domu, światło w szkiełku było już zgaszone poszło kolejne 0,5 ppm Fe
sobota ok 7 - pozamiatane - nitki na 2 cm na wszystkim co blisko pod taflą, jeszcze co prawda nie gęsto jak szczotka, ale jednak wszędzie. A właśnie miałem wymieniać sobie biały piach na żwirek :P

i od soboty zaciemnienie, 26 Amano przerzucone z małego szkiełka do dużego i niech ucztują :D

Z reszta Darek takie rzeczy to nie problemy :D ale sprzedaż roślin musiałem odwołać, bo w życiu nikomu takiego czegoś bym nie wydał.
A co do szkiełka to jednak prowadzenie HT na substratach podżwirkowych czy ziemi tak po 1 roku, to już prawdziwa udręka. U mnie jednak raz na 10-12 miesięcy standardowo - na nowo :D W sobotę wymieniam podłoże i moczę łapki :mrgreen: , ale kocham to więc nie moge się doczekać :D

pozdrawiam Adam

Daro 
Darek

Wysłany: 2020-02-11, 00:44   

Działaj Adaś , działaj :) ...
Tak na moje łoko :) , to z tych testów co podałeś , to miałeś za dużo potasu (50-60) , bo przy tak niskim poziomie Ca to powinieneś chyba mieć go 40-45 ppm jak mniemam ...
Po drugie ... Po przycince i to tak ostrej rozważ 1 dniową pauzę w nawożeniu , lub zmniejsz dawkę nawozów i zrób dodatkową małą podmianę wody na drugi dzień. Rośliny po przycince są "okaleczone" i nie wezmą tyle nawozów co przed przycinką .

Pytanie : Czy masz wahania na azocie ? Czy ten poziom 20 ppm to poziom jaki utrzymujesz stale ( pod kątem wybarwienia) czy to jakiś graniczny poziom ? Wiesz , że Fe lubi azot ...

Ale fakt , taki mały poradnik się innym przyda . :)

wawrzonek 

Wysłany: 2020-02-11, 18:32   

Prośba do administratorów - żeby nie zaśmiecać giełdy - temat do zamknięcia i usunięcia.
Się na przyszłość normalnie poprawimy ;)

pozdrawiam Adam

Odpowiedz do tematu