FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glony w 25L
Autor Wiadomość
konradxxx3 

Wysłany: 2019-05-14, 12:16   Glony w 25L

Witajcie,

Od jakiegoś czasu walczę z glonami widocznymi na zdjęciach: https://photos.app.goo.gl/tFnTKTUPvcKEgHxXA

Dawałem carbo i ograniczyłem świecenie, na trochę pomogło ale gałęzatka zaczęła blednąć i odstawiłem carbo, kulka odżyła ale i glon powrócił. Co radzicie?

Jeśli chodzi o sam zbiornik: 25L, filtr ASAP 300, oświetlenie led 6W

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-05-14, 14:33   

Musisz zlikwidować przyczynę , a nie skutek . Nawozisz czymś , oprócz carbo ? Bo mnie to wygląda na problemy z makroelementami , może z azotem ...
Na pewno krewetki amano by Ci pomogły , bo one lubią glony nitkowate .

konradxxx3 

Wysłany: 2019-05-14, 15:08   

Mam plantaMin, tylko nie leje bo myślałem, że może pobudzić glony. Nad krewetkami też się zastanawiam, na chwilę obecną mam 3 sztuki RC.

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-05-14, 20:20   

PlantaMin z Tetry to nawóz mikroelementowy z niewielkim dodatkiem potasu (K) i zdecydowanie zbyt małą ilością żelaza( Fe) jak na potrzeby roślin . Jest on dedykowany do słabo oświetlonych zbiorników , bez dozowania CO2 i węgla w płynie i z dosyć dużą obsadą ryb , które w takim zbiorniku mają generować azot (N) i fosfor (P) , bo ten nawóz ich nie zawiera ...
Dlatego po wyglądzie roślin i glonów już od razu chyba napisałem :) , że masz problem z makroelementami i pewnie z azotem , który tak jak fosfor jest makroelementem.
Teoretycznie "na pałę" można dać kompleksowego nawozu Makro , można ewentualnie zrobić testy podsawowe i mieć 100%pewność ile którego brakuje .

Redki to nie amano ... to tak jak byś porównywał w skuteczności chłopa z kosą i drugiego na kombajnie na polu z żytem :lol: ...

konradxxx3 

Wysłany: 2019-05-14, 20:49   

To muszę się rozejrzeć za kilkoma amano. Jaki nawóz z makro polecasz?

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-05-14, 21:14   

Ja mam swój , własnej roboty i myślę , że zdaje egzamin - mogę go zaproponować . Poza tym , jeśli przyjdziesz i przyniesiesz wodę z akwarium to zrobię Ci podstawowe testy i będzie jak na dłoni wiadomo co jest nie halo w akwarium .
No i na upartego mogę Ci odłowić kilka krewetek amano bo mam je w nadmiarze , a w sklepie i tak za nie przepłacisz ...
To byś miał 3 za 1 ... zamachem ... To lepsza promocja niż w marketach :lol: ...

konradxxx3 

Wysłany: 2019-05-14, 21:31   

W piątek mam wolne to może uda się coś załatwić :)

Odpowiedz do tematu