FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dodać ująć? Akwa 126
Autor Wiadomość
Pytel 

Wysłany: 2019-04-06, 13:23   Coś dodać ująć? Akwa 126

Witajcie wszyscy! Baniak 126L
Mam pytanko, potrzebne mi wasze opinie na temat mojego "baniaka" mianowicie co dodać ewentualnie odjąć mowa o roślinności oraz rybach. Jeśli chodzi o obsadę ryb wygląda to tak :
4x Skalar (2x żagiel, 1x red devil, 1x silver) skalary są młode tylko jedna sztuka większa (12-15cm)
3x Gurami marmurkowe
3x Brzanka rekinia
2x Molinezja czarną
2x Mieczyk czerwony
1x Molinezja żółta
1x Mulojad
2x Kirys pstry
1x Bojownik wspaniały (tak wiem że średnio pasuje szczególnie w połączeniu z Gurami aczkolwiek nawet się "dogaduja" )
Ryby w większości są młode karmione pokarmem zróżnicowanym. Rybki pływają w temperaturze 25-26 stopni.
Za chwilę postaram się dodać zdjęcie akwa z roślinnością.

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-04-07, 12:33   

Niezła mieszanina ryb ... Jak to wszystko podrośnie to chyba będziesz musiał wymienić akwarium na takie 240-300 litrów aby im miejsca nie brakowało.
Z ciekawości zapytam jaka masz tam filtrację ?
Z innych uwag , to pilnuj lepiej czystości podłoża , bo już widać przy przedniej szybie jak odkłada się syf , który z czasem pod wpływem światła zamieni się w glony lub w strefy gnijącej materii .

W związku z tym z dodatkowych żyjątek proponuję zainwestować w ekipę sprzątającą , a konkretnie :
- ślimaki helmety : ok 4-5 szt
- stado kirysków , bo 1 kirys to za mało na to akwarium i potrzebujesz z 5-8 sztuk zależnie od wielkości , bo są małe po 3 cm jak pigmeje i większe jak pandy czy sterby.
- dodatkowo można się pokusić o dodatkowe kilka ryb na glony , możesz sobie wybrać z takich ryb jak : otoski , kosiarki czy babki.

Co do roślinek , to proponował bym coś większego na tył z prawej strony , bo tam jest w tej chwili pojedyncza sadzonka kryptokoryny . Ja bym tam widział ładną żabienicę , natomiast ten korzeń na środku obsadził bym wokół mniejszymi i średnimi kryptokorynami . Ewentualnie można by też na tylną ścianę dać kilka szczepek nurzańca i pozwolić się mu rozrosnąć.

Te kępy drobnolistnych roślinek to "Monte Carlo"?

Pytel 

Wysłany: 2019-04-07, 18:14   

Są jeszcze trzy helenki zapomniałem o nich napisać, dodatkowo jest jeszcze zbrojnik pospolity I glonojad sumatrzanski. Jeśli chodzi o baniak to masz rację, przymierzam się do 350L ale najpierw muszę się upewnić jak wygląda podłoga w moim bloku wkoncu to spory nacisk na małą przestrzeń. Roślina z drobnymi listkami o ile dobrze pamiętam to tak jak mówisz "Monte carlo". Filtr w akwarium to narazie tylko "Aquel Turbo 1000" wewnętrzny i zamierzam dołożyć do niego zewnętrzny myślałem o JBL e900 (chętnie wysłuchałam opinii na jego temat)

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-04-07, 20:05   

Co do filtracji , to w tej chwili nie masz zbyt wydajnej filtracji biologicznej ,bo tylko mechaniczną masz ok. JBL e900 wystarczy jako wsparcie filtracji w tej pojemności co masz , tylko zadbaj o odpowiednie wkłady.

Większy baniak spokojnie możesz postawić w bloku , nawet 500 litrów bez problemu wytrzyma , a i tak będzie stało pod ścianą . Zresztą ... jak zrobisz większą imprezę i będzie Ci tańczyło w pokoju z 5 par , to będziesz miał większy nacisk na podłogę :) ... , a w święta jak się rodzina zjedzie i siądzie przy stole to się podłoga u Ciebie ugina ? No pomyśl . :lol:

No widzisz ... jeszcze masz dwa "glonojady" ... A ten drugi to chyba syjamski , a nie sumatrzański ?
Helenki helmetów nie zjedzą , nie ma obaw.

A to "Monte Carlo" ... coś mi mówi , że było kupione w niedzielę na Łukasińskiego :) ...

Pytel 

Wysłany: 2019-04-07, 20:38   

Tak wiem że filtracja licha. Cholera masz rację pomyliłem glonojady z brzanka :/ .
Nie akurat nie, kupiłem to Monte Carlo w zoolandi przy Kauflandzie :D z Łukasińskiego jest ta czerwona (zapomniałem nazwy) I duży skalar :)
Jakieś inne sugestie dotyczące filtrow?
Jeśli chodzi o czyscicieli jakieś sugestie gdzie kupić ? Może masz coś do zaproponowania

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-04-07, 21:29   

Ta czerwona roślina po lewej to Alternanthera . Pytałem o Monte Carlo , bo miałem tam dwa takie bogate koszyczki i oba poszły :) ...
Co do filtrów to może być ten JBL czy Tetra 700 , czy nawet Unimax 250 ( ale te już tylko używki kupisz), bo to są stosunkowo małe filtry i jeśli kiedyś nawet założysz 300-350 litrów , to wtedy dokupisz jeszcze jeden większy , a ten mniejszy może nawet na spokojnie robić jako dodatkowy biologiczny . Te filtry mają mały pobór mocy , więc nawet nie zauważysz , że je masz ...

A z czyścicieli czy kirysków to by się coś znalazło jeśli jesteś zainteresowany. :)
Ostatnio zmieniony przez Daro 2019-04-07, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  

Pytel 

Wysłany: 2019-04-07, 21:42   

Mów na prv co masz i ile chcesz 😁

Odpowiedz do tematu