FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obsada do 250
Autor Wiadomość
AdamPiotr 

Wysłany: 2019-01-04, 23:43   Obsada do 250

Stan na dziś po 3 tyg.
Akwarium 120x40x55 filtr jbl1502+prefiltr eheim
Podłoże żwir wulkaniczny 9l na to 30 kg żwir kwarcowy 2-3mm
2 duże korzenie z rubini akacjowej
Flora :anubiasy, kryptokoryny, nurzaaniec tygrysi, limnofilia, żabnica, mchy, 2 nieznane
Fauna :krewetki hybrydy
Planowana :
Pielęgniczki ramireza 2+4
Neon czerwony 20
Otoski 8
Kiryski sierpoplame 12
Coś do teo dobrac(najlepiej pływające przy powieszchni)?

steemp 
Mariusz

Wysłany: 2019-01-05, 00:50   

Może Półdziobek karłowaty... Bardzo ciekawie wyglądająca ryba i przede wszystkim pływa przy powierzchni. ;-)

Pinxit 

Wysłany: 2019-01-05, 10:14   

To może coś z Ameryki jak Pstrążenica?

Mgacek 

Wysłany: 2019-01-05, 11:45   

Półdzióbki są płochliwe. Zazwyczaj pobierają pokarm z powierzchni. Ja karmiłem je młodymi krewetkami, które układałem nożem na tafli wody wykorzystując napięcie powierzchniowe. Bardzo fajnie wtedy rosły. Słyszałem też opinię, że lepiej rosną w słonawowodnym akwarium.

Pstrążenice to zdecydowanie lepszy wybór. Ważna jest pokrywa, bo lubią wyskakiwać.

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-01-05, 14:55   

Pstrążenice marmurkowe jeśli już ... tylko jak napisał Mgacek te ryby lubią wyskakiwać z akwarium i trzeba mieć praktycznie zawsze zamkniętą pokrywę , bo nawet potrafią wyskoczyć przez otwór do karmienia , czy jakąś inna szparę pozostawioną do wentylacji. Czasami wyskakują z wody z byle powodu waląc o pokrywę i osprzęt kalecząc się przy tym. Mi nie raz jak je miałem wyskakiwały przy podmianie wody , reagując w ten sposób jak wkładałem ręce do akwarium. Po za tym lubią szybki nurt wody pod powierzchnią , więc wskazana jest deszczownia ulokowana na bocznej szybie i waląca wodą po długości zbiornika.

Innym rozwiązaniem pod powierzchnię są spokojniejsze , ale i tak bardzo ciekawe ryby a mianowicie smuklenie pryskacze i ukośniki , które są generalnie naturalnymi współlokatorami dla neonów , które powinieneś w takim akwarium trzymać w stadzie 30-40 sztuk.

Co do wytypowanego przez Ciebie kiryska to akurat hastatus ( podobnie jak habrosus) są trudne do zdobycia , bo to ryby które pojawiają się w sprzedaży czasami tylko jeden lub dwa razy do roku .Co też powoduje , ze są z tego powodu droższe . Z mniejszych kirysków łatwiejszym do zdobycia i łatwiejszym w utrzymaniu , bo nie są z importu (co często powoduje ich stopniowe "zejścia") są kiryski pigmeje , które tez często jak hastatusy pływają w toni . Jeśli chcesz mogę jeszcze polecić pandy , juli i sterby .

AdamPiotr 

Wysłany: 2019-01-05, 19:32   

Zastanawiam się nad drobnoustek obrzeżny
Nie wiem tylko jak z niego dostępnością

Daro 
Darek

Wysłany: 2019-01-05, 21:53   

Najbardziej popularny i dostępny jest drobnoustek beckforda , ale ten obrzeżony też jest dostępny . Może w sklepach od ręki nie pływa , ale może na zamówienie był by do załatwienia . Fajna rybka , bardzo ładnie wybarwiają się samce kiedy zaczynają konkurować ze sobą w stadzie i zaczynają "tańczyć".
U moich znajomych w hurtowni jest kilka odmian drobnoustków , począwszy od tego beckforda aż po odmianę mortenthaleri , która kosztuje już sporo ponad 20 zł. :)

abaddon79 

Wysłany: 2019-01-06, 08:50   Re: Obsada do 250

AdamPiotr napisał/a:

Fauna :krewetki hybrydy
Planowana :
Pielęgniczki ramireza 2+4
Neon czerwony 20
Otoski 8
Kiryski sierpoplame 12
Coś do teo dobrac(najlepiej pływające przy powieszchni)?

Cześć
Rozumiem że krewetki są jako "droga" karma dla Pielegniczek?
Poważnie -wytropią i wyjedzą...
Z Kirysów ja w takim akwarium (100x50x50) miałem Pandy od Daro i rozmnażały się same. Musisz wziąć też pod uwagę że Pielęgniczki i Kiryski to jest ta sama strefa w akwarium, będą sobie wzajemnie przeszkadzać, podjadać młode, konkurować o jedzenie.
Jak z temperaturą? Wszystkie z ryb które podałeś to od ok 23-24stopni w górę.
A i jeszcze jedna kwestia, większość tych ryb jest z wód wybitnie "miękkich", masz wiedzie jaką masz wodę w kranie? Masz chociaż pH7? Super byłoby trochę choć mniej.
Tomek
[60L] Apistogramma borelli+Hyphessobrycon amandae

Odpowiedz do tematu