FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w starcie??
Autor Wiadomość
zsakul1987 
zsakul1987

Wysłany: 2018-12-14, 22:53   Pomoc w starcie??

Witam serdecznie forumowiczów dawno tu nie zaglądałem bo i po co jak nie ma potrzeby po 3 latach zabawy w akwarium doszedłem do etapu wejścia na wyższy poziom i tym sposobem wyrzuciłem wszystko co miałem zrobiłem totalny restart i teraz sprawa wygląda następująco:

Akwarium 112L
Oświetlenie LED Chichiros A801 50w
Podłoże aktywne Ichiban Dark Soil
Filtr kaskadowy wklad gąbka ceramika włóknina
Obsada roślin ok 75-80% zbiornika
Obsada ryb ok 40 szt. malutkich (neonki,hokejki,kardynałki,razbory)
Uzdatniacz Azoo Aquaguard
Bakterie na start Supreme bioguard
CO2 z butli na dyfuzorku ze spieku ceramicznego rozmiar M
Akwarium chodzi już troszke i po testach mam tak:
PH 6.2-6.5
KH\GH kur...nie umiem się tym posługiwać na testach zoolka wyszło GH blado czerwone a KH blady żółty
Fe 0!!!!!
PO4 0!!!!
NO3 25-30
CO2 30
Roślinki nie rosną baa wręcz zaczynają marnieć a niektóre wręcz są konturem gdyż są strasznie prześwitujące straciły cały kolor z liści łodygi się łamią a czerwone roślinki straciły zupełnie kolor. Z witaminek podaje Carbo 4 naciśnięcia na dzień,Potas 8 naciśnięć na dzień, Micro 2 naciśnięcia na dzień, Makro 4 naciśnięcia na dzień wszystko pochodzi od AquaElement z Częstochowy.....Co mam zrobić dalej???Pomoże ktoś.....

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-12-15, 18:49   

W sumie to trzeba by spytać w AquaElement co robić :) ... bo takie info , że podajesz po kilka naciśnięć tego i tego nic nikomu nie mówi , bo nie wiadomo ile czego (ppm) podajesz . No ale nie wiem czy oni podają stężenia swoich nawozów , ja z resztą większość producentów ...

No dobra ... szybka analiza ...

PH 6,2-6,5 - to trochę za dużo CO2 w wodzie - pobudza rośliny do zbyt szybkiego wzrostu - staraj się utrzymać 6,6-6,7 o ile samo podłoże tu nie miesza tak mocno ...

KH/GH - testy Zooleka są banalnie proste do zrobienia i odczytu. Zarówno jeden jak i drugi polega na tym , że liczy się wszystkie krople odczynnika podane od pierwszej , aż do zmiany koloru wody na docelowy . I tak :
Test na KH to przejście z koloru niebieskiego na żółty , a GH z czerwonego na zielony. Więc przykładowo kiedy w teście KH najpierw jest słaby niebieski , potem mocniejszy niebieski , a potem nagle jaśnieje po kolejnej kropli na żółty , ewentualnie żółto/zielonkawy , to ta wyliczona kropla , która spowodowała tą zmianę koloru np. 5 oznacza , że masz KH ok. 5 stopni. Jeśli woda w testerze od razu ma kolor docelowy , to oznacza to że ma wartość bliską 0 .

Fe - 0 nie zawsze musi oznaczać , że nie masz żelaza w wodzie jeśli podajesz nawóz mikro , ale może to być sygnał , że dajesz go za mało , ale trzeba uważać aby nie przedawkować.

PO4 - 0 , to już problem , bo oznacza brak jednego z podstawowych makroelementów i budulca roślin . Jego długotrwały brak to odpadanie starych liści i niszczenie łodyg , a jego brak przy jednoczesnym wysokim poziomie NO3 to proszenie się o glony :!: ...

NO3 - 25-30 to dobry poziom , ale przy zerowym fosforze , o czym wyżej pisałem , to duży problem ... Musisz podać nawóz fosforowy. :!:

Podawanie Carbo przy braku któregoś makroelementów , to droga do samozagłady roślin , bo te pobudzone CO2 i Carbo się po prostu przy braku fosforu zjedzą od tylnych części zaczynając .

Działaj zanim będzie gorzej.

Odpowiedz do tematu