FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obsada 200l od zera
Autor Wiadomość
Leonhard 

Wysłany: 2018-06-21, 22:57   Obsada 200l od zera

Witam, planuje wrócić do zajawki z lat dzieciaka i mam do obsadzenia zbiornik 200l (100x50x40). Wstępnie sobie to tak wymyslilem

2 skalary
2 ramirezy
3 bocje wspaniałe
~30 neon inneaa
1-2 zbrojniki niebieski

Z tych rybek nie hodowałem nigdy ramirezy i nie wiem jak one się mają do reszty. Filtracja to unimax250 oświetlenie 2x30w ale będzie dorzucone coś.

Ps. Co się stało z CZFA?

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-06-22, 00:13   

Jeśli skalary , to pasowało by wrzucić z 6-8 sztuk młodych aby na spokojnie podrosły i się dobrały. 2 sztuki to problem , o ile nie jest to pewna para ...
Ramirezy mogą być , ale już jak się ustabilizuje i dojrzeje akwarium .
Bocje będą dokuczać i przeszkadzać ramirezom , kiedy te zaczną podchodzić do składania ikry , a to z pewnością nastąpi.
Neon innesa jest trochę za mały jak na towarzystwo dla skalarów , lepsza opcją jest neon czerwony .
Zbrojniki mogą być choć lepsze by były loricarie . Do tego stado małych kirysów do sprzątania dna i otoski do czyszczenia .

Leonhard 

Wysłany: 2018-06-22, 08:41   

Więc wrzuciłbym 6 sztuk młodych skalarów, 3-4 ramirezy. Bocjami mnie zmartwiłes :cry:
Na czym polega wyższość loricarie?

Harek 

Wysłany: 2018-06-22, 16:27   

6 szt skalarów i 3-4 ramirezki w 200l?
Jak na moje oko trochę sie to gryzie...
Nie łączyłbym tych dwóch gatunków w tak małym akwa...
Ramirezki samce musza mieć kryjówki i duże akwa bo się będą tłuc szczególnie podczas tarła.

Ja bym pomyślał tak:
Tak jak pisze Daro
6-8 skalarów
Porzadne stado kirysow i otosków
Ryba stadna np neon czerwony lub np coś z bystrzyków ozdobnych
I mogą byc loricarie...

Takie moje zdanie...ktore w każdej chwili mogę zmienić :P

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-06-23, 15:31   

Loricarie są "spokojniejsze" od zbrojników niebieskich , bo te typowe najbardziej popularne u nas "glonojady" są niezłymi smykami i potrafią bez pardonu i skutecznie zjeść całą złożoną przez inne ryby ikrę . Przy tej planowanej obsadzie zarówno skalary jak i ramirezy prędzej czy później będą ikrę składały , a "najazd" glonojada mocno stresująco i niekorzystnie wpływa na opiekunów ikry . Z kirysami sobie poradzą , a ze zbrojnikiem czy bocją już nie ...
Da się trzymać razem ramirezy i skalary i nie ma z tym jakiś kłopotów . Ramirezy należy trzymać parami takiej 200-ce można trzymać jedna lub dwie dobrane pary , bo mając odpowiednio zaaranżowane akwarium to będą siedziały w przeciwległych kątach ... Wystarczy dać w każdy koniec akwarium po płaskim kamieniu i na pewno będą one "centrum" ich terytorium . A 40-50 cm to dla nich wystarczający teren ...
Można do neonów czerwonych dodać drugi gatunek ryb , kontrastujący z neonem ubarwieniem czy sylwetką . Może być bystrzyk ozdobny lub fantom czarny.

Leonhard 

Wysłany: 2018-06-23, 18:24   

Właśnie z drobnych lawicowych chciałem postawić na 1 większą ławice (innesa albo tak jak doradzacie czerwony). Skalary oczywiście zostawię parkę jak się dobiora i podrosną. Ramirezy już kupie sparowane 1+1.

Co do loricarie, to zbrojniki niebieski dużo ładniejszy, a jeszcze samiec jak wyrośnie, jakiś albinos weloniasty 8-)

Dzięki za rady, nie omieszkam wrócić tu jak już coś wpuszczę i się pochwalic

Odpowiedz do tematu