FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atak zielenic? Nitek? Krasnorostow?
Autor Wiadomość
Daro 
Darek

Wysłany: 2018-01-30, 21:14   

Tak jak napisałem , jeśli masz możliwości i czas , a ten żwirek kupisz bardzo tanio to możesz się pobawić. Jesli szkoda Ci czasu i rąk to kup gotowca. Musisz to przekalkulować.
Skoro chodzisz na ryby , to możesz też porozglądać się za jakimś fajnym korzeniem . Przecież w twojej okolicy w Pilicy czy po wykopkach pod stawy powinno tego trochę być . Taki korzeń jednak trzeba dokładnie obejrzeć i wyczyścić zanim się go włoży do akwarium.

Co do substratu to zależy co chcesz dać ? Coś na bazie gliny czy na bazie ziemi ?
Na bazie gliny dobre substraty ma JBL , Tropica , Drak. Najtaniej wyjdzie na JBL-u i myślę , że nawet jak jego Aquabasis wzmocnisz koncentratem Florapol z tej samej firmy to będzie ok.

Jeśli chcesz na bazie ziemi to też masz kilka gotowców które są na necie oferowane. Trzeba je tylko trochę podrasować i efekt będzie dobry. Może też sam sobie zrobić takie podłoże jeśli chcesz .

Najmniej problemów jest na podłożach "glinianych" , bo te na bazie ziemi jeśli się je nieumiejętnie wykona i zastosuje czasami płatają figle.

Hubertwp 

Wysłany: 2018-01-30, 21:53   

Żwirek mam za darmo teściu przyniesie ile chce. W piątek przywiezie mi dwa worki różnej granulacji i zobaczę co dalej.

Co do korzeni mam dużo obaw czy dobry znajdę. Naczytałem się za dużo. Czy korzeń ze świeżego drzewa np. Dębu się nada?

Daro, czym wzmocnić NATURAL SUBSTRATE Mariana Wojtaszka?
A Jbl aquabasis Ilona opakowaniami wzmocnić florapolem? Jak pisze producent?

Na jbl miałem 240 i musze przyznać prócz pylenia z podłoża jak coś za mocno się ruszyło było ok. Wtedy też.musialem pozbyć się pary zbrojnikow złotych oj co one wyczynialy jak jamę po 8-) d korzeniem kopały tylu akwarium nie było widać.

Rammek 
Administrator

Wysłany: 2018-01-31, 07:16   

Osobiście wolałbym czarny żwir i to ten co Ci podlinkowałem - wygląda o niebo lepiej. Z tymi żwirkami jest różnie - również mogą Ci zatwardzać wodę, więc dobrze by było zrobić test jak poprzednio. Pod ten żwirek nasypałbyś z 1-1,5 worka substratu typu Ada Amazonia czy Dark Soil i nie musisz robić praktycznie nic więcej :) Tutaj masz akwarium właśnie tak zrobione i nie jest lana ani kropla nawozów - http://www.akwaczest.pl/viewtopic.php?t=5974

To co Nas łączy potrafi Nas podzielić.

Daro 
Darek

Wysłany: 2018-02-02, 16:43   

Podłoże Wojtaszka możesz wzmocnić Florapolem , to większe opakowanie ma chyba 700 g i to by wystarczyło.
JBL Aquabasis z kolei odwrotnie można posypać małą ilością ( między jbl-a a żwir) substrałem Wojtaszka lub podobnym , powiedzmy ze 3 litry i dodać coś na spulchnienie do Aquabasisa . Pod niego na podbitkę też można dać 700 g koncentratu Florapol.

Świeże korzenie odpadają .

Odpowiedz do tematu