FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Giełda.
Autor Wiadomość
Kaeste 

Wysłany: 2014-09-22, 22:03   Giełda.

Nie wiem jak innych użytkowników ale zaczyna mnie denerwować coraz większa ilość userów którzy zaraz po rejestracji od razu pierwszego posta pierdykną w dziale Giełda oczywiście w "Sprzedam" i zazwyczaj jest to ich ostatni post na tym forum. Czy nie można by zrobić aby w dziale "Sprzedam" można było pisać od np. 10-15 postów?

Rammek 
Administrator

Wysłany: 2014-09-22, 22:18   

Kaeste, ja nie mam nic przeciwko, aby pojawiały się oferty w dziale giełda.
Może dzięki temu ktoś znajdzie coś tanio dla siebie czego poszukuje.
Gdybyśmy wstawili ograniczenie od 10-15 postów to ludzie zaczęli by pisać bzdury tylko po to, aby pisać, a bałagan by trzeba było sprzątać ;)
Według mnie dobrze jest jak jest ;)

To co Nas łączy potrafi Nas podzielić.

Gaber 

Wysłany: 2014-09-22, 22:52   

Najwyraźniej rejestrują się tylko w określonym celu. :roll: Ja w tym zbrodni nie czuję, jeśli na forum jest więcej dostępnych gratów po atrakcyjnych cenach to każdy zainteresowany może coś tam skrobnąć zamiast myszkować i przepłacać w stacjonarkach.
Forum ma jednoczyć i służyć akwarystom, a nie stawiać poprzeczki.
Wymogi 10-15 postów dla dostępu do giełdy zaowocuje tylko spamem, będzie bałagan.
Obecnie jest spokój i niech tak pozostanie.

Michał 
Administrator
współzałożyciel

Wysłany: 2014-09-22, 22:58   

były juz takie przymiarki, aby użytkownik który che zamieścić ogłoszenie w dziale giełda, musiał być aktywnym użytkownik, ale pożytecznie dla forum aktywnym, nic z tego nie wyszło, gdyż bardziej by to odstraszało ludzi niż przyciągało do zarejestrowania się, jeśli tylko taki delikwent zamieści to ogłoszenie poprawnie, czyli foto, opis i cena to niech zamieszcza mając nawet zero postów, może sie przekona później do pisania na forum

mnie bardziej do szału ostatnio doprowadza inna rzecz, rejestrowanie sie spamerskich kont, czyli takich które maja w stopkach i opisach strony www adresy do jakis tam firm, wchodzą i piszą totalne głupoty, aby tylko ich profil byl wyświetlony i ludzie widzieli spamerski link
osobiście w przeciągu ostatniego miesiąca wyczyściłem już kilkanaście takich profili
co innego jesli jakiś nowy użytkownik, który chce zostawić link napisze czy nie będzie z tym problemu, ewentualnie w zamian umieści na swojej stronie odnośnik do naszego forum
27 L - Borneo-Kostka

LaBai 

Wysłany: 2014-09-23, 07:33   

Jeżeli ogłoszenie jest zgodne z regulaminem to nie widzę problemu, wystarczy w takim przypadku nie wpłacać kasy przed otrzymaniem towaru (wiadomo, że nie płaci się w ciemno osobie, której się nie zna) i tyle.

xcwalter 

Wysłany: 2014-09-23, 08:45   

W związku z tym, że nie szło mi tu sprzedawanie rybek zapisałem się na aquajurę.
Zanim ukaże się tam ogłoszenie najpierw musi być zweryfikowane przez administratora, chyba że się napisze jakąś tam ilość postów, to pokazuje się automatycznie.
No to zacząłem pisać głupoty właśnie, które przerodziły się w sumie w wątki merytoryczne. Suma sumarum zacząłem nawet agitować na rzecz naszego akwaczestu :)
A dlaczego Cie denerwują te ogłoszenia?

Kaeste 

Wysłany: 2014-09-23, 22:34   

Bo denerwują mnie tacy userzy którzy nawet się nie przywitają a od razu w dziale giełda jest Sprzedam. Ale spoko rozumiem korzystnie jak wpływa na forum i statystyki rejestrowany user :)

Rammek 
Administrator

Wysłany: 2014-09-23, 22:38   

Kaeste, tu nie chodzi o nowych userów bo niektórzy rejestrują się tylko po to, aby coś wstawić i więcej nie wracają ;)
Chodzi o to, że czasem wstawi ktoś coś tanio co akurat inna osoba będzie potrzebować i dzięki temu nabędzie coś, za co musiałaby w innym miejscu zapłacić dużo więcej ;)
Czy nie byłbyś zadowolony jakby ktoś się zarejestrował i miał do sprzedania towar, który byś chciał kupić, a tu by był jeszcze za np. 1/3 ceny? Na pewno byś był zadowolony :)
Właśnie dlatego nie blokujemy wstawiania ofert do giełdy ;)

To co Nas łączy potrafi Nas podzielić.

Kaeste 

Wysłany: 2014-09-24, 08:03   

Spoko :)

Odpowiedz do tematu