FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
74x29 a pielęgniczki
Autor Wiadomość
M_S 

Wysłany: 2015-02-28, 17:03   74x29 a pielęgniczki

Witam. Zamierzam założyć akwarium o wymiarach dna 74x29 i wysokości 35. Z dostępnych w mojej okolicy pielęgniczek to: ramireza, kakadu, viejita. Moza agassiza i borelli by się znalazły. Które z tych pielęgniczek nadają się do takiego akwarium? Na Internecie wyczytałam, ze ramireza i borelli wymaga dna przynajmniej 60x30; kakadu, agassiza i vijeta co najmniej 70cm.

LaBai 

Wysłany: 2015-02-28, 17:26   

Ktoś, kto podał te wymiary na pewno podał je orientacyjnie, nie ma co się ich kluczowo trzymać. Natomiast ja osobiście zwróciłbym uwagę raczej na liczbę samców, niż na różnicę 5cm w wielkości dna. Moim zdaniem jeden samiec byłby najlepszym rozwiązaniem, góra dwa ale to wtedy dochodzi aranżacja akwarium, tak żeby ryby mogły objąć swoje terytoria. Reszta to już kwestia parametrów, jakie będziesz mieć w akwarium.

M_S 

Wysłany: 2015-02-28, 17:40   

Ilość samców to na pewno 1. W przypadku kakadu, agassiza i vijeta to układ 1+2. Chodzi mi też o temperament tych ryb i czy układ 1+2 w akwarium 74x29 da radę. Myślałam też nad towarzystwem dla pielęgniczek: prystelka barwna, miedzik obrzeżony, bystrzyk ozdobny, neon czarny jest dobrym pomysłem do pielęgniczek, a konkretniej ikry/narybku? Oczywiście w grę wchodzi tylko jeden gatunek towarzystwa.

Chyba, żeby zamówić akwarium na wymiar. Jaka wysokość musiałaby być dla pielęgniczek?

Jaca303 
CA

Wysłany: 2015-02-28, 18:53   

Przy takim litrażu proponowałbym układ 1+4, 2 samiczki to za mało i jedna ta co pierwsza będzie miała tarło zamęczy drugą, mówię z doświadczenia. :D

M_S 

Wysłany: 2015-02-28, 19:47   

Rozumiem, że wtedy 5 pielęgniczek może być tylko w akwarium bez towarzystwa?
Czy lepsze byłoby zamówienie akwarium na wymiar, aby samiczki się nie pozabijały? Np. 75x40x25?

Jaca303 
CA

Wysłany: 2015-03-01, 09:00   

Wszystko zależy od tego czy chcesz odchować młode. Im większa powierzchnia dna tym lepiej dla pielęgniczek. Przy większej ilości samiczek agresja się rozkłada a same samiczki maja mniejsze rewiry. Samiec sobie tylko pływa miedzy nimi odbywa kolejne tarła. Ja miałem chyba 8 samiczek w akwa o dnie 100x40 i miałem spokój , przy dwóch samiczkach jedna druga ganiała po całym akwa. Jesli chcesz dac jakies ławicowe to daj takie które pływaja w górnyh partiach wody.

M_S 

Wysłany: 2015-03-01, 16:42   

Chyba jednak spróbuję z 80x35 i 1+3, lepiej dla ryb :)

Odpowiedz do tematu