FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA

FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA Strona Główna FORUM AKWARYSTYCZNE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSKIE FORUM AKWARYSTYCZNE

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zółwie wodne fotki
Autor Wiadomość
hesus 

Wysłany: 2013-08-20, 22:20   

O to czy glonojad przeżyje, jeśli żółw zje jakiegoś glonojada to będzie jego ostatni glonojad, ma na skrzelach a'la kolce i żółw się zniechęci do zbrojników.
Coś dziwnego masz tego żółwia mój zjada wszystko ci się rusza wolniej od niego :D

Alex89 

Wysłany: 2013-08-20, 22:23   

zborixon, No to poczekasz trochę bo zbrojniki rosną po woli , co do tego zbrojnika w w Dawnej Billi to widziałem je i owszem one nie są na sprzedasz gdyż to są własnością sklepu . Ja z 2miesiące temu wydałem zbrojnika miała około 13cm wydałem teściowej bo akwarium 650l a u mnie dla takiego zbrojnika jest za małe .

zborixon 
240l

Wysłany: 2013-08-20, 22:40   

Jezeli chodzi o rybki to staralem sie dobrac tak obsade aby rybki byly w miare szybkie zeby zolwie ich nie dogonily. W akwarium piersze byly rybki wiec moze zolwie sie pryzwyczaily do ich obecnosci. Czytalem troche o tym i sa opinie ze mozna przyzwyczaic zolwie do obecnosci innych zwierxat ale jak wiadomo to natura i nie wplynie sie na to. Czas pokaze jak dorosna ale jestem dobrych mysli.

zak19 

Wysłany: 2013-08-26, 16:26   

Też kiedyś miałem żółwia. Żona z dzieciakami przywlekła go z zakupów. Fajny był jak był mały. Miał może 4-5cm średnicy. Jakimś czerwonym granulatem dla żółwi go karmiłem i krewetkami. Kiedyś spróbowałem mu dać zamrożony kawałek ryby. Strasznie mu zasmakował więc poszedłem do sklepu i kupiłem mrożone filety. Pokroiłem na kawałki po 2cm i trzymałem w zamrażalniku. Na tych filetach żółw rósł w oczach. Po 4 miesiącach był 5x większy. A miał niby wolno rosnąć i akwarium 30x50x30 miało na długo wystarczyć. Na szczęście zakochała się w nim córka kuzynki bo strasznie z tego akwa jego waliło mimo, że ją zmieniałem co drugi dzień.

zborixon 
240l

Wysłany: 2013-08-26, 22:35   

Ja podmieniam okolo 1/3 wody w akwarium raz w tygodniu. Przy tym ze zolwie sa jeszcze male i pewnie z czasem beda bardziej brudzic. Do tego mam z 20 rybek. Woda jest przejzysta i wogole nie smierdzi. Ale trzeba dobrze odkurzyc dno aby tak bylo. Nie jest to proste gdyz posiadam duze kamienie i caly syf wchodzi pomiedzy nie. Roslinki tez mi w tym nie pomagaja. Ale jak sie chce to sie wszystko da i zwierzaki maja zawsze czysto

zak19 

Wysłany: 2013-08-28, 10:30   

Ja całe akwarium myłem, 100% wody zmieniałem i gąbkę w filtrze też płukałem. W akwarium miałem tylko grzałkę, filtr, kilka płaskich kamieni ułożonych jeden na drugim jako wyspa dla żółwia. Może filtr był za mały, nie wiem. Po tym granulacie czerwonym jak żółw się zwalił to od razu woda cała czerwonawa była. A karmiąc go mrożoną rybą cały czas liniał. Niby szorowałem go miękką szczotką ale niewiele to dawało. Pewnie woda od razu śmierdziała bo ten jego naskórek gnił.
Dobrze pamiętam, że jednego dnia wodę wymieniłem a następnego już się wyczuwało jak śmierdzi. Na trzeci dzień już wchodząc do pokoju było ją czuć.

zborixon 
240l

Wysłany: 2013-08-28, 17:42   

moze maly filtr a moze male akwarium. Ja mam 240l z wyspa ponad akwarium to w takiej ilosci wody pewnie jest inaczej. No i wychodowalem sobie bakterie ktore rozkladaja conieco mysle ze to tez ma wplyw. Puki co karmie je 2 razy dziennie bo sa male. Syfu nie powiem duzo jest miedzy kamieniami ale mam do tego odkurzecz ktory calkiem dobrze sobie z tym radzi. Im mniejsze akwarium tym czesciwej trzeba wode zmieniac

zak19 

Wysłany: 2013-08-29, 07:32   

Najpewniej masz rację. Pewnie i filtr i wielkość akwarium przyczyniały się do tego zapachu. Ja bakterii nie miałem na 100% bo zawsze była woda z świeża z kranu.

Odpowiedz do tematu